Rok 2022

Už po deviaty raz sa uskutočnilo podujatie GIRL’S DAY, ktoré od roku 2014 na Slovensku zastrešuje organizácia Aj Ty v IT. Toto podujatie je súčasťou celosvetových osláv Medzinárodného dňa žien a dievčat v IT vo svete známy aj ako International Girls in ICT Day .

Deviaty ročník prekonal všetky očakávania, keď sa online streamu z podujatia zúčastnilo viac ako 1800 stredoškoláčok.

Približne dva a pol hodinový program, pozostávajúci z krátkych videí a živých vstupov a rozhovorov s hosťami v Girl’s Day Štúdiu, bol rozdelený do dvoch tematických blokov (Muži o ženách v IT a Spoznaj IT pozície) a interaktívnej moderovanej diskusie (Naživo v IT). Dievčatám priblížil informácie a osobné skúsenosti žien a dievčat, ktoré v IT pracujú alebo ho študujú.

Európske štatistiky z posledných rokov hovoria o 16 % žien, ktoré na Slovensku pracujú ako IT odborníčky. Pred 15 rokmi to bolo ešte okolo 9 %, vidíme teda naozaj výrazný nárast. Okrem našich vzdelávacích aktivít pre dospelé ženy veríme, že je dôvodom aj naša dlhodobá práca so stredoškoláčkami. Dňom, ktorý vie minimálne „zasiať semienko“ úvah o IT štúdiu je práve Girl’s Day. Ďakujeme všetkým partnerom, ktorí s nami takto menia Slovensko,“ povedala zakladateľka a riaditeľka Aj Ty v IT Petra Kotuliaková.

 

ostatné ročníky

Rok 2021

Prvý ročník online Girl’s Day bol pre nás príjemnou výzvou.

Rok 2020

Stredoškoláčky zažili firemnú kultúru prostredníctvom online programu firiem.

Rok 2019

Stredoškoláčky zažili firemnú kultúru po celom Slovensku.

Rok 2023

10. ročník Girl’s Day sa uskutočnil 27. apríla 2023. Spolu