často kladené otázky

Po skúsenostiach z predchádzajúcich ročníkov sme pre vás pripravili otázky na najčastejšie kladené otázky. Pre prehľadnosť sme ich rozdelili zvlášť pre STREDOŠKOLÁČKY, UČITEĽSTVO a pre PARTNEROV.

Ak odpoveď na tú svoju otázku nenájdete, neváhajte nám napísať na [email protected].

dievčatá

Áno, podujatie je určené pre všetky stredoškoláčky bez rozdielu. Odporúčame ho aj dievčatám, ktoré IT zatiaľ neštudujú, nevedia sa rozhodnúť alebo si chcú len prehĺbiť prehľad o aktuálnych trendoch v tomto sektore.

Na webe girlsday.sk. Podmienkou pre registráciu na vybrané podujatie je vytvorenie účtu. Keďže všetky podujatia prebiehajú v jeden deň, prihlásiť sa môžeš len na jedno podujatie.

Prihlasovanie spúšťame 25. marca, vytvoriť účet na webe si ale môžeš už v predstihu. Kompletný program bude zverejnený od 18. marca. Pred spustením prihlasovania tak budeš mať dostatok času naštudovať si ponuku podujatí.

Nie, môžeš si vybrať len jedno podujatie, ktorého sa zúčastníš, pretože všetky podujatia prebiehajú približne v rovnakom čase. Na toto podujatie sa prihlásiš prostredníctvom svojho konta vytvoreného na webe girlsday.sk.

Svoj výber môžeš zmeniť najneskôr do 10 dní pred Girl’s Day a to tak, že sa vo svojom účte najskôr z pôvodného podujatia odhlásiš a následne sa prihlásiš na iné.

učiteľky a učitelia

Áno, pre účasť na konkrétnom podujatí sa musia prihlásiť všetky dievčatá samostatne. Len tak im vieme zabezpečiť miesto.

Nie, ako názov podujatia napovedá, Girl’s Day je určený len pre dievčatá.

Učiteľstvo sa na podujatie neprihlasuje. Ak sa chcete podujatia zúčastniť so svojimi študentkami, napíšte nám na [email protected] a situáciu vyriešime individuálne.

Účastníčka musí byť študentkou strednej školy a mať minimálne 15 rokov. V prípade osemročných gymnázií odporúčame účasť od kvinty.

Každá študentka si na webe girlsday.sk vytvorí samostatný účet, prostredníctvom ktorého sa prihlási na podujatie podľa vlastného výberu. Nakoľko všetky podujatia prebiehajú naraz, prihlásiť sa môže len na jedno podujatie.

Prihlasovanie spúšťame 25. marca, vytvoriť účet na webe si ale dievčatá môžu v predstihu. Kompletný program bude zverejnený od 18. marca.

partneri

Girl’s Day sa každoročne koná vo firmách a na vysokých školách, ktoré pôsobia v oblasti informačno-komunikačných technológií. Jeho cieľom je prepojiť stredoškoláčky s IT organizáciami, predstaviť im atraktívnosť moderných technológií ako aj možnosti ich ďalšieho kariérneho uplatnenia.

Potrebujete si vyčleniť časť dňa, program a personál, ktorý sa bude dievčatám venovať. Pre viac informácií alebo vyjadrenie záujmu o účasť na podujatí nám napíšte na [email protected].

Počet dievčat, ktoré prijmete, závisí od vašich možností. Môže ich byť 5, 10 ale i 30. Vytvoriť môžete aj viacero samostatných podujatí pre niekoľko samostatných skupín dievčat.

Množstvo dievčat, ktoré sa môže programu u vás zúčastniť, bude uvedené pri podujatí a bude sa pravidelne znižovať v závislosti od potvrdených prihlášok.

Registrácia dievčat prebehne na stránke girlsday.sk. Dievčatá si vyberú konkrétne podujatie konkrétneho podniku a na to sa prihlásia. Po uzavretí registrácií uvidíte zoznam a počet dievčat, ktoré k vám prídu. Pri vytváraní každého podujatia potrebujete uviesť: názov organizácie, adresa, logo, program a jeho trvanie, kapacitu a kontaktné údaje.

Zvyčajne medzi 9.00 – 14.00 h, výber konkrétnych hodín nechávame na vás. Odporúčame však program v rozsahu 2 – 3 hodiny.