Často kladené otázky

Po skúsenostiach z predchádzajúcich ročníkov sme pre vás pripravili otázky na najčastejšie kladené otázky. Pre prehľadnosť sme ich rozdelili zvlášť pre STREDOŠKOLÁČKY, UČITEĽKY A UČITELIA, IT FIRMY A INŠTITÚCIE.

Ak odpoveď na tú svoju nenájdete, neváhajte nám napísať na girlsday@ajtyvit.sk.

stredoškoláčky

Áno, podujatie je určené pre všetky stredoškoláčky bez rozdielu. Odporúčame ho aj dievčatám, ktoré IT zatiaľ neštudujú, nevedia sa rozhodnúť alebo si chcú len prehĺbiť prehľad o aktuálnych trendoch v tomto sektore.

Na webe girlsday.sk. Podmienkou pre registráciu na vybrané podujatie je vytvorenie účtu. Keďže všetky podujatia prebiehajú v jeden deň, prihlásiť sa môžeš len na jedno podujatie.

Svoj výber môžeš zmeniť najneskôr dva týždne pred Girl’s Day a to tak, že sa vo svojom účte najskôr z pôvodného podujatia odhlásiš a následne prihlásiš na nové.

Prihlasovanie spúšťame 27. marca, vytvoriť účet na webe si ale môžeš už v predstihu. Aktuálny program zverejníme 2 týždne pred spustením prihlasovania.

učiteľky a učitelia

Áno, pre účasť na konkrétnom podujatí sa musia prihlásiť všetky dievčatá samostatne. Len tak im vieme zabezpečiť miesto.

Nie, ako názov podujatia napovedá, Girl’s Day je určený len pre dievčatá.

Učiteľ/ka sa na podujatie neprihlasuje. Ak sa chcete podujatia zúčastniť so svojimi študentkami, napíšte nám na girlsday@ajtyvit.sk a situáciu vyriešime individuálne.

Účastníčka musí byť študentkou strednej školy a mať minimálne 15 rokov. V prípade osemročných gymnázií odporúčame účasť od kvinty.

Každá študentka si na webe girlsday.sk vytvorí samostatný účet, prostredníctvom ktorého sa prihlási na podujatie podľa vlastného výberu. Nakoľko všetky podujatia prebiehajú naraz, prihlásiť sa môže len na jedno podujatie.

Prihlasovanie spúšťame 27. marca, vytvoriť účet na webe si ale dievčatá môžu v predstihu. Aktuálny program zverejníme 2 týždne pred spustením prihlasovania.

it firmy a inštitúcie

Girl’s Day sa každoročne koná vo firmách a na vysokých školách, ktoré pôsobia v oblasti informačno-komunikačných technológií. Jeho cieľom je prepojiť stredoškoláčky s IT organizáciami, predstaviť im atraktívnosť moderných technológií ako aj možnosti ich ďalšieho kariérneho uplatnenia.

Potrebujete si vyčleniť časť dňa, program a personál, ktorý sa bude dievčatám venovať. Pre viac informácií alebo vyjadrenie záujmu o účasť na podujatí nám napíšte na girlsday@ajtyvit.sk.

Počet dievčat, ktoré prijmete, závisí od vašich možností. Môže ich byť 5, 10 ale i 30.

Množstvo dievčat, ktoré sa môže programu u vás zúčastniť, bude uvedené pri podujatí a bude sa pravidelne znižovať v závislosti od potvrdených prihlášok.

Registrácia dievčat prebehne na stránke girlsday.sk. Dievčatá si vyberú konkrétny podnik a prihlásia sa na jeho podujatie. Po uzavretí registrácií uvidíte zoznam a počet dievčat, ktoré prídu. Pri vytváraní podujatia do každého podniku potrebujete uviesť: názov organizácie, adresa, logo, program a trvanie programu, kapacitu a kontaktné údaje.

Zvyčajne medzi 9.00 – 14.00 h, výber konkrétnych hodín nechávame na vás. Odporúčame však program v rozsahu 2 – 3 hodiny.