Join us to work something out. Always happy to help!

FAQ

Čo je to Girl’s Day?

Girl’s Day je celoslovenský kariérny deň pre stredoškoláčky, ktoré majú unikátnu príležitosť nahliadnuť do zákulisia IT firiem a organizácii. Každá zo zapojených spoločností si pripravuje zaujímavý program, ktorého sa študentky môžu bezplatne zúčastniť, zistiť, aká je vo firmách atmosféra alebo sa na čokoľvek opýtať žien, ktoré tam už pracujú.

Pre firmy je Girl’s day ideálnou príležitosťou spoznať, ako rozmýšľa a koná nastávajúca generácia.

Pre študentky

Áno, podujatie je určené pre všetky stredoškoláčky bez rozdielu. Odporúčame ho aj dievčatám, ktoré IT zatiaľ neštudujú, nevedia sa rozhodnúť alebo si chcú len prehĺbiť prehľad o aktuálnych trendoch v tomto sektore.

Podmienkou pre registráciu na vybrané podujatie je vytvorenie účtu. Keďže všetky podujatia prebiehajú v jeden deň, prihlásiť sa môžeš len na jedno podujatie. 

Svoj výber môžeš zmeniť najneskôr dva týždne pred Girl’s Day a to tak, že sa vo svojom účte najskôr z pôvodného podujatia odhlásiš a následne prihlásiš na nové.

Prihlasovanie spúšťame 1. apríla, vytvoriť účet na webe si ale už môžeš v predstihu od 1. januára. Aktuálny program zverejníme 2 týždne pred spustením prihlasovania.

Pre učiteľky a učiteľov

Áno, pre účasť na konkrétnom podujatí sa musia zaregistrovať všetky dievčatá samostatne. Len tak im vieme zabezpečiť miesto.

Nie, ako názov podujatia napovedá, Girl’s Day je určený len pre dievčatá.

Učiteľ/ka sa na podujatie neregistruje. Ak sa chcete podujatia zúčastniť so svojimi študentkami, napíšte nám na girls_day@ajtyvit.sk a situáciu vyriešime individuálne.

Účastníčka musí byť študentkou strednej školy a mať minimálne 15 rokov. V prípade osemročných gymnázií odporúčame účasť od kvinty.

Každá študentka si na našom webe vytvorí samostatný účet, prostredníctvom ktorého sa prihlási na podujatie podľa vlastného výberu. Nakoľko všetky podujatia prebiehajú naraz, registrovať sa môže len na jedno podujatie.

Prihlasovanie spúšťame 1. apríla, vytvoriť účet na webe si ale dievčatá môžu v predstihu už od 1. januára. Aktuálny program zverejníme 2 týždne pred spustením prihlasovania.

Pre firmy

Girl’s Day sa každoročne koná vo firmách a na vysokých školách, ktoré pôsobia v oblasti informačno-komunikačných technológií. Jeho cieľom je prepojiť stredoškoláčky s IT organizáciami, predstaviť im atraktívnosť moderných technológií ako aj možnosti ich ďalšieho kariérneho uplatnenia.

Potrebujete si vyčleniť časť dňa, program a personál, ktorý sa bude dievčatám. Pre viac informácií alebo vyjadrenie záujmu o účasť na podujatí nám napíšte na girls_day@ajtyvit.sk.

Počet dievčat, ktoré prijmete, závisí od vašich možností. Môže ich byť 5, 10 ale i 30.

Množstvo dievčat, ktoré sa môže programu u vás zúčastniť, bude uvedené pri registrácii a sa pravidelne znižovať v závislosti od potvrdených registrácií. 

Registrácia dievčat prebehne na stránke www.girlsday.sk. Dievčatá si vyberú konkrétny podnik a po uzavretí registrácií uvidíte zoznam a počet dievčat, ktoré prídu. Pri registrácii do každého podniku potrebujete uviesť: názov organizácie, adresa, logo, program a trvanie programu.

Zvyčajne medzi 9.00 – 14.00 h, výber konkrétnych hodín nechávame na vás. Odporúčame však program v rozsahu 2-3 hodiny.