ako sa zapojiť

dievčatá

Girl’s Day je celoslovenský kariérny deň pre stredoškoláčky, ktoré majú unikátnu príležitosť nahliadnuť do zákulisia IT firiem a organizácii. Popri zaujímavom programe sa môžeš na vlastné oči presvedčiť, aká je vo firmách atmosféra a čokoľvek sa opýtať žien, ktoré tu už pracujú. 

Uvažovala si už nad tým, kam pôjdeš na vysokú školu? Čo takto skúsiť IT! Je to sektor, kde máš miesto zaručené už dnes a vôbec nemusí byť len o programovaní. Práca v IT totiž zahŕňa aj kreatívne vytváranie webov, digitálnych kampaní, projektový manažment alebo testovanie funkčnosti webov.

Nie si si istá, či byť a takáto práca bavila? Poď s nami na vlastnej koži vyskúšať ako to v IT firmách chodí.

GIRL’S DAY ti ponúka jedinečnú príležitosť nahliadnuť do fungovania IT spoločností aj univerzít, preto neváhaj a zarezervuj si svoje miesto už teraz.

Čo potrebuješ, keď sa chceš zúčastniť Girl’s day

Účasť by si si mala dohodnúť s vedením školy a tvojou učiteľkou alebo tvojim učiteľom, keďže program prebieha v čase vyučovania. Prípadne sa môžeš prihlásiť rovno so spolužiačkami a pani učiteľkou alebo pánom učiteľom.

Registrácia

Na podujatie je potrebné sa vopred prihlásiť prostredníctvom svojho konta (Konto si môžeš vytvoriť registráciou na stránke girlsday.sk od 25.03.2024). Po úspešnej registrácii dostaneš potvrdzujúci mail.

Prihlásenie na konkrétne podujatie

Prihlasovanie na podujatia prebieha takisto cez stránku girlsday.sk. Po prihlásení do svojho konta si vyberieš konkrétne podujatie konkrétnej spoločnosti alebo univerzity.

Čo budeš so sebou potrebovať

Túto informáciu nájdeš pri jednotlivých podujatiach. V každej organizácii to môže byť niečo iné. Pozorne si prečítaj popis podujatia aj všetky jeho pokyny.

Učiteľstvo

Ak sa rozhodnete zúčastniť niektorého podujatia ako skupina, veľmi sa potešíme.

Každé dievča sa musí samostatne zaregistrovať, na svoj e-mail dostane potvrdenie o registrácii. Učiteľka či učiteľ sa na program neregistruje. Ak sa chcete zúčastniť spolu so skupinkou dievčat, napíšte nám e-mail a dostanete inštrukcie.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás KONTAKTUJTE na [email protected].

partneri

Girl’s Day sa koná vo firmách a na vysokých školách, ktoré pôsobia v oblasti informačno-komunikačných technológií. Cieľom akcie je prepojiť stredoškoláčky s IT organizáciami, predstaviť im atraktívnosť moderných technológií, ako aj možnosti ich ďalšieho kariérneho uplatnenia.

Pre firmy je Girl’s day ideálnou príležitosťou spoznať, ako rozmýšľa a koná nastávajúca generácia.

Čo to pre hosťujúcu organizáciu znamená?

Je potrebné si vyčleniť časť dňa pre skupinu dievčat a venovať sa im. Počet dievčat, ktoré prijmete, závisí od vašich možností. Môže ich byť 5, 10, ale i 30. Počet dievčat, ktoré sa môžu programu u vás zúčastniť, bude uvedený pri prihlasovaní na vaše podujatie, a následne sa bude znižovať v závislosti od potvrdených prihlášok.

Registrované dievčatá
Prihlasovanie dievčat prebehne cez stránku www.girlsday.sk. Dievčatá si vyberú konkrétnu spoločnosť alebo univerzitu, do ktorej sa prihlásia na návštevu konkrétneho podujatia. Po uzavretí prihlášok má organizácia k dispozícii zoznam a počet dievčat, ktoré prídu.
Ako zostaviť program

Orientačný návod a odporúčania na prípravu programu vám poskytneme po potvrdení vašej účasti na projekte.

Ako dlho to potvrvá?

Ideálne je si vyčleniť čas medzi 9:00 až 14:00, výber konkrétnych hodín je však na vás. Odporúčame vytvoriť program v rozsahu 2 až 3 hodiny.

Údaje k podujatiu

Pri každom podujatí bude uvedené:

  • názov organizácie, adresa, logo, webstránka, kontaktné údaje
  • popis programu, jeho trvanie a miesto konania
  • informácie o voľnej kapacite