Ako sa zapojiť

Girl’s Day je celoslovenský kariérny deň pre stredoškoláčky, ktoré majú unikátnu príležitosť nahliadnuť do zákulisia IT firiem a organizácii. Popri zaujímavom programe sa môžu na vlastné oči presvedčiť, aká je vo firmách atmosféra a čokoľvek sa opýtať žien, ktoré tu už pracujú.

Pre firmy je Girl’s Day ideálnou príležitosťou spoznať, ako rozmýšľa a koná nastávajúca generácia.

1. informácie pre dievčatá a školy

Uvažovala si už nad tým, kam pôjdeš na vysokú školu? Čo takto skúsiť IT! Je to sektor, kde máš miesto zaručené už dnes a vôbec nemusíš programovať. Práca v IT totiž zahŕňa aj kreatívne vytváranie webov, digitálnych kampaní či projektový manažment alebo testing.

Že nevieš, či by ťa taká práca bavila? Máme pre teba dobrú správu, môžeš si prísť vyskúšať, ako to chodí v IT firmách a aká je v nich atmosféra na vlastnej koži! GIRL’S DAY ti ponúka jedinečnú príležitosť nahliadnuť do fungovania IT spoločností aj univerzít, preto neváhaj a zarezervuj si svoje miesto hneď.

Čo potrebuješ, keď sa chceš zúčastniť Girl's day?

Účasť

Účasť na Girl’s day by si si mala dohodnúť s vedením školy a tvojím učiteľom, keďže program prebieha v čase vyučovania. Čo tak prihlásiť sa aj so spolužiačkami a pani učiteľkou/pánom učiteľom?

Registrácia

Na podujatie je potrebné sa vopred prihlásiť prostredníctvom svojho konta (Konto si môžeš vytvoriť registráciou na stránke girlsday.sk od 27.03.2023). Po úspešnej registrácii dostaneš potvrdzujúci mail.

DÔLEŽITÉ

Prihlasovanie na podujatia prebehne tiež len cez stránku girlsday.sk. Po prihlásení do svojho konta si vyberieš konkrétne podujatia konkrétneho podniku. Po uzavretí prihlášok má podnik k dispozícii počet dievčat, ktoré prídu a ich zoznam.

Čo budeš potrebovať

Túto info nájdeš pri jednotlivých podujatiach. V každej organizácii to môže byť iné. Pozorne si prečítaj popis podujatia aj všetky pokyny.

Informácie pre učiteľov:

  • Ak sa rozhodnete zúčastniť podujatia ako skupina, veľmi sa potešíme.
  • Každé dievča sa musí samostatne zaregistrovať, na svoj e-mail dostane potvrdenie o registrácii.
  • Učiteľ sa na program neregistruje. Ak sa chcete zúčastniť s dievčatami, napíšte nám e-mail a dostanete inštrukcie.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás KONTAKTUJTE na [email protected].

2. informácie Pre firmy a partnerov

Girl’s Day sa koná vo firmách a na vysokých školách, ktoré pôsobia v oblasti informačno-komunikačných technológií. Cieľom akcie je prepojiť stredoškoláčky s IT organizáciami, predstaviť im atraktívnosť moderných technológií, ako aj možnosti ich ďalšieho kariérneho uplatnenia.

Pre firmy je Girl’s day ideálnou príležitosťou spoznať, ako rozmýšľa a koná nastávajúca generácia.

Čo to pre hosťujúcu organizáciu znamená: je potrebné vyčleniť si časť dňa pre skupinu dievčat a venovať sa im. Počet dievčat, ktoré prijmete, závisí od vašich možností. Môže ich byť 5, 10, ale i 30. Počet dievčat, ktoré sa môžu programu u vás zúčastniť, bude uvedený pri prihlasovaní na vaše podujatie, a následne sa bude znižovať v závislosti od potvrdených prihlášok.

Program

Orientačný návod a odporúčania k príprave programu vám poskytneme po potvrdení vašej účasti na projekte.

Dievčatá

Registrácia dievčat prebehne cez stránku www.girlsday.sk. Dievčatá si vyberú konkrétny podnik, do ktorého sa registrujú na návštevu konkrétneho podujatia. Po uzavretí prihlášok má podnik k dispozícii počet dievčat, ktoré prídu a ich zoznam.

Čas

Zvyčajne medzi 9.00 – 14.00 h, výber konkrétnych hodín nechávame na vás. Odporúčame program v rozsahu 2 – 3 hodiny.

Údaje k prihláseniu

Pri každom podujatí bude uvedené:

  • Názov organizácie, adresa, logo, webstránka, kontaktné údaje
  • Popis programu, jeho trvanie a miesto konania
  • Informácie o voľnej kapacite
Pre akékoľvek otázky nás kontaktuje na [email protected].