Rok 2021

Celoslovenské podujatie pre stredoškoláčky Girl’s Day 2021, ktoré už po ôsmy raz pripravilo občianske združenie Aj Ty v IT, sa uskutočnilo ako program vysielaný naživo Girl’s Day štúdia.

Dievčatá sa opäť sa v ňom dozvedeli množstvo informácií z pozadia IT firiem, ale aj osobné skúsenosti žien a dievčat, ktoré už v IT pracujú alebo ho študujú. Program dopĺňali krátke videá rečníčok a rečníkov, interaktívne vstupy a diskusia a aj napriek svojmu dve a pol hodinovému trvaniu pritiahol k obrazovkám viac ako 900 stredoškoláčok.

Súčasťou tohto dňa boli živé vstupy. Jednou z rečníčok v rámci nášho bloku „Keď ťa neúspech nakopne“ bola Katarína Mádelová, ktorá sa s nami podelila nielen o svoju cestu do IT, ale aj tipy ako prekonávať naše každodenné zakopnutia. Výzvy, napredovanie a prekonávanie sú jej denná rutina.

Spoznaj IT FaCOOLty

Posledný blok nášho Girl’s Day programu sme venovali otázkam o štúdiu IT. V štúdiu.23 sme v živej moderovanej diskusii vyspovedali bývalé aj aktuálne študentky rôznych slovenských fakúlt, a to konkrétne Adrianu Beňovičovú, Zuzanu Záňovú a Dominiku Bernáthovú.

Z ich odpovedí sa dozviete napríklad aká je atmosféra na škole, aký je počet dievčat v ročníku, kde sa môžete zamestnať už počas školy, ale aj aké sú ich vzory či dokonca aj niekoľko odpovedí na vyslovene osobné otázky.

Projekt Spoznaj IT faCOOLty je zameraný na prezentovanie štúdia informačných technológií a príbuzných odborov pre dievčatá stredoškoláčky.

Cieľom projektu je vytvoriť pre ne možnosť absolvovať jeden deň na pôde IT fakulty v sprievode mentora/ky – študenta/študentky danej fakulty, kde môžu navštíviť prednášky, praktické cvičenia, spoznáť prostredie aj atmosféru na fakulte.

ostatné ročníky

Rok 2022

Druhý ročník streamu otvoril svoje online brány pre takmer 1 800 účastníčiek.

Rok 2020

Stredoškoláčky zažili firemnú kultúru prostredníctvom online programu firiem.

Rok 2019

Stredoškoláčky zažili firemnú kultúru po celom Slovensku.

Rok 2023

10. ročník Girl’s Day sa uskutočnil 27. apríla 2023. Spolu