Počet voľných miest: 2 z 6

Čas

12:00 - 14:00

HighChem

Identifikácia chemických molekúl je veľmi zložitá, ale i vitálne dôležitá úloha. Stretnete sa s ňou napríklad pri detekcii výbušín na letiskách, analýze drôg v kriminalistike, či stanovení pesticídov v potravinách. Vývoj nových farmaceutík by bol bez identifikácie molekúl nemysliteľný. Hmotnostná spektrometria je pravdepodobne najdôležitejšia a najspoľahlivejšia metóda pri identifikácii molekúl. Každá molekula sa pri tejto metóde rozbije na mnoho fragmentov, ktoré sú pre ňu charakteristické – a ak máte k dispozícii databázu fragmentov známych látok, viete identifikovať molekuly v každej vzorke.
Slovenská firma HighChem je jednou z vedúcich spoločností na svete v oblasti vývoja softvérových prostriedkov na získavanie, analýzu a uchovávanie hmotnostných spektier molekúl. Pred vyše dvadsiatimi rokmi ju spolu s kolegami založil Robert Mistrík. Spoločnosť pracuje v úzkom partnerstve s jedným z troch najväčších výrobcov hmotnostných spektrometrov na svete – firmou Thermo Fisher Scientific z USA.
Vaša exkurzia v HighCheme sa bude skladať z dvoch častí – ITčkárskej a laboratórnej. Najprv vám stručne vysvetlíme, ako funguje hmotnostná spektrometria. Následne vám naši programátori porozprávajú zaujímavé aspekty výroby softvéru na spracovávanie, analýzu a pokročilé cloudové uchovávanie hmotnostných spektier. Nakoniec v našom laboratóriu na vlastné oči uvidíte, ako sa dá namerať a potvrdiť komplexná látka v prírodnej vzorke, využitím softvéru MassFrontier našej firmy. Na svoje si prídu gurmáni, čo majú radi pikantné – stanovovať sa bude kapsaicín v chilli papričkách.

Program

-
HighChem s.r.o.

HighChem s.r.o.

Leškova 11, Bratislava, 81104 Slovakia
X