Počet voľných miest: 0 z 30

Čas

10:00 - 13:45

Fakulta informatiky a informačných technológií STU v Bratislave

Girl´s Day na FIIT, čo všetko uvidíš:

3D laboratórium
Predstavíme ti miesto, kde sa môžeš počas štúdia realizovať. Počas workshopu ti ukážeme základy IoT (internetu vecí), 3D modelovania a 3D tlače a aj niečo z virtuálnej reality (HTC Vive).

ESLAB: laboratórium vnorených systémov
Uvidíš mikropočítače vyvinuté v rámci projektov, logické analyzátory, emulátory, programátory, MP vývojové kity, XILINX vývojové kity.

UX@FIIT: Laboratórium, ktoré treba zažiť!
Nudia ťa bežné weby alebo mobilné appky? Zdajú sa ti neprehľadné či ťažko použiteľné? Predstavíme ti najmodernejšie výskumné cetrum používateľského zážitku, v ktorom s využitím množstva senzorov skúmame, ako ľudia pracujú s počítačmi, surfujú na webe, sledujú TV alebo používajú mobilné appky. Výskumné centrum zahŕňa tri pracoviská, ktoré sú vybavené senzormi sledovania pohľadu (eyetracking), hĺbkovými kamerami pre záznam emócií a rozličnými ďalšími fyziologickými senzormi (EEG pre monitorovanie synaptických potenciálov nervových buniek mozgu, EKG, vodivosť kože, teplota, tlak)

Chyť internet do svojich rúk – Cisco Networking Academy
Chceš sa stať sieťovou špecialistkou, poznať sieťové protokoly a zariadenia, ktoré sa bežne používajú v sieťach poskytovateľov internetového pripojenia? Určite zamier do Cisco sieťovej akadémie, kde nadobudneš teoretické a praktické vedomosti neoceniteľné pre budúcu sieťarku.

Siemens Laboratórium
Umelá inteligencia a analýza medicínskych dát – dve domény, ktorých spojením sa otvárajú doteraz nevídané možnosti pri diagnostike závažných ochorení. Ako môžeme my, laici, pomôcť v boji napríklad s Alzheimerovou chorobou? Môže umelá neurónová sieť pomôcť pri identifikovaní problémov so skutočnými neurónmi v našom mozgu?

Workshop – dievčatá absolvujú jeden z nasledujúcich workshopov podľa ich znalostí z programovania

Naprogramuj si inteligentný kvetináč (žiadne predchádzajúce znalosti s programovaním ani s hardvérom nie sú potrebné)
Už sa ti niekedy stalo, že ti vyschla izbová rastlinka v kvetináči? Neboj, spravíme si pomôcku, ktorá ti vždy ukáže, či je rastlinka poliata alebo či už zúfalo potrebuje poliať. To všetko pomocou malej programovateľnej dosky zvanej BBC micro:bit. A aby sme už zďaleka videli, že treba polievať, pripojíme rôznofarebné LED diódy. No čo ak sme denno-denne v takom zhone, že ignorujeme aj tú blikajúcu LEDku? Tak pripojíme reproduktor 🙂

Špiónska šifrovačka (stačí základná znalosť programovania v akomkoľvek jazyku, nemusíš mať predchádzajúce skúsenosti s Pythonom ani s micro:bitmi)
Počas workshopu sa vnoríš do role špióna, ktorého rozviedka vysadila v nepriateľskom území. tvojou úlohou bude skontaktovať sa so spojkou, vymeniť si zašifrované správy a nenechať sa pri tom chytiť nepriateľskou kontrarozviedkou. Na to ti bude slúžiť malé zariadenie BBC micro:bit, ktoré pomocou kódu v Pythone premeníš na špiónsky komunikátor.

Vypredané!
Fakulta informatiky a informačných technológií Slovenská technická univerzita v Bratislave

Fakulta informatiky a informačných technológií Slovenská technická univerzita v Bratislave

Ilkovičova 2, Bratislava, 842 16, Slovensko
X