fbpx

Program


Čo sme zažili tento rok?

Opäť sme sa vám naživo prihovárali z nášho Girl’s Day štúdia, pričom v programe nechýbali krátke videá, interaktívne vstupy, diskusia a tiež možnosť vyhrať zaujímavé ceny.

Veríme, že ste sa dozvedeli množstvo informácií z pozadia IT firiem, aj osobné skúsenosti žien a dievčat, ktoré už v IT pracujú alebo ho študujú.

Aj tento rok ste mali možnosť vyhrať zaujímavé ceny v našom tematickom online Treasure hunte.

 


10:00


BLOK 1: Muži o ženách v IT

Naživo z Girl's Day štúdia


Roman Hraška alias Yablko

Roman alebo Yablko, ako ho väčšina ľudí dnes pozná, pracuje v IT svete 15 rokov a venuje sa najmä webovým aplikáciám. Už 10 rokov však zároveň učí ľudí programovať. Je autorom prvého kompletného online kurzu webdizajnu na Slovensku a v Čechách pod názvom WEBREBEL. Montuje sa tiež do IT komunít, pomáha organizovať eventy, moderuje akcie. Má tiež vlastné youtube kanály ROB WEB s yablkom a yablko a nahráva podcast Moderná firma. Cieľom jeho aktivít je popularizácia programovania – aby ho verejnosť nevnímala ako exaktnú a chladnú vedu, ale naopak niečo príjemné a zábavné. A v tomto duchu vedie aj svoje kurzy.


Marek Galiński

Marek pôsobí ako odborný asistent na Fakulte informatiky a informačných technológií STU, kde sa zameriava najmä na komunikačné architektúry a počítačové siete z pohľadu ich optimalizácie alebo bezpečnosti. Vyučuje predmety ako Počítačové a komunikačné siete, Mobilné technológie a aplikácie či Webové publikovanie. Ešte ako študent založil spoločnosť Regex s.r.o. na vývoj softvérových riešení. Je fanúšikom otvorených technológií a otvoreného softvéru, a komunitu týchto ľudí sa snaží rozvíjať pomocou každoročnej konferencie Bratislava OpenCamp, ktorú spoluzakladal. Od roku 2019 je súčasťou výskumného tímu troch fakúlt STU pracujúceho na projekte autonómneho vozidla.


10:45


BLOK 2: Spoznaj IT pozície

10 príbehov, 10 odborníčok


DEVELOPERKA


Petra Muzigová

Jej cesta do IT začala na Ekonomickej univerzite v Bratislave, kde študovala účtovníctvo a neskôr aj štatistiku s dvojsemestrálnym zameraním na programovanie. Po skončení univerzity začala pracovať ako asistentka audítora so špecializáciou na poisťovne, kde sa postupne presunula na pozíciu aktuárky vďaka čomu ju oslovil Zurich s možnosťou pracovať ako Application Developer. Dnes je jej náplňou vyvíjanie a spravovanie in-house aplikácií v programovacom jazyku R.


PRODUCT DATA ANALYST


Adriána Makúchová

Adriána  je absolventkou Ekonomickej Univerzity v Bratislave, odbor Hospodárska Informatika a v tom, že ženy majú v IT svoje miesto mala jasno už počas štúdia. 

Aktuálne pracuje v spoločnosti Piano, kde vďaka jej húževnatosti a neustálej vôli zlepšovať sa jej kariéra rastie rýchlym tempom. Pracovať začala ešte počas študentských čias, najskôr ako stážistka a v priebehu troch rokov sa vypracovala na pozíciu produktovej dátovej analytičky a venuje sa takému spracovávaniu dát, ktoré pomáha klientom zlepšovať ich technológie.


INFORMATION SECURITY SPECIALIST


Petra Zorvanová

Petra vstúpila do IT v roku 2017 na pozícii IT Trainee v spoločnosti Lidl Slovenská republika. Darilo sa jej natoľko, že v roku 2019 prevzala rovno agendu a zodpovednosť za informačnú bezpečnosť, ktorá jej zostala dodnes. Popri kyberbezpečnosti vedie ako tímová manažérka IT tím, zodpovedný za digitalizáciu, inovatívne projekty, konzultácie a vývoj vlastných aplikácií, ako aj IT komunikáciu a marketing.


CHIEF DATA OFFICER


Gabriela Borš

Gabriela vyštudovala Počítačové vedy na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a aktuálne pôsobí ako Chief Data Officer v spoločnosti Orange. Najskôr tu v roku 2011 začala pracovať na pozícii projektovej manažérky, dnes je náplňou jej práce celkové nastavenie dátovej stratégie spoločnosti a jej uvedenie do praxe.


IT LEADER


Katarína Cigániková

Pracuje v IBM viac ako 20 rokov a počas svojej kariéry prešla mnohými pozíciami: od zákazníckej podpory a financií cez  agilnú transformáciu a riadenie ľudí. Aktuálne je líderkou bratislavskej IBM pre oblasť informácií a ich spracovávania.


BUSINESS ANALYST


Patrícia Brhlíková

Patrícia pracuje v spoločnosti Unicorn na pozícii biznis analytičky a dlhodobo sa venuje projektom v energetike, konkrétne integrácii európskych trhov s elektrinou. Pomáha tiež hľadať nové riešenia v elektroenergetickom sektore, ktoré by mali umožniť využívať malé, decentrálne zdroje a zariadenia a priniesť tak žiadanú celospoločenskú zmenu.


SALESFORCE DEVELOPERKA


Melánia Veřmiřovská

Melánia pracuje v spoločnosti Accenture na pozícii salesforce developerka.


SOFTVÉROVÁ TESTERKA


Katarína Mádelová

Cesta Kataríny do IT bola svojská, no napriek tomu veľmi prirodzená. Po magisterskom štúdiu kulturológie sa postupne posúvala od kultúry smerom k IT, keď sa po práci kultúrnej referentky a divadelnej manažérky zamestnala v medzinárodnej spoločnosti predávajúcej vstupenky Interticket.sk. Od roku 2019 pracuje ako testerka v Tatra banke, kde začala najskôr ako systémová testerka a v súčasnosti pracuje v tíme mobilnej aplikácie.


SAP PROJEKTOVÁ MANAŽÉRKA


Simona Reisenhofferová a Katarína Šretterová

Simona aj Katarína pracujú v spoločnosti Atos. Kým Katarína pôsobí v IT už 27 rokov – aktuálne ako Head of SAP Competence Center & Delivery Assurance, Simone pomohla vstúpiť do IT práve ona. Katka totiž vedie tím ľudí a baví ju odovzdávať skúsenosti novým kolegom a kolegyniam. Simona zas, aj napriek pôvodnému štúdiu ekonómie a financií, nastúpila v jej tíme na pozíciu projektovej manažérky, pretože sektor IT ju zaujal pre neustále inovácie a množstvo budúcich príležitostí.


11:50


BLOK 3: Naživo v IT svete

Moderovaná diskusia v štúdiu Girl's Day, v ktorej sa môžete pýtať štyroch inšpiratívnych žien na čokoľvek, čo vás z IT zaujíma.


PROGRAM MANAŽÉRKA


Barbara Zuzana Bodnár

Barbara vyštudovala Global Business Management na Universität Augsburg (DE), kde na fakulte Manažmentu informačnách systémov prednášala na témy E-Commerce a venovala sa vlastnému výskumu gamification, crowdfundingu a spotrebiteľskému správaniu na multichannel trhoch. Po čase strávenom na univerzite sa rozhodla vstúpiť „do skutočného sveta“ informačných technológií a vrátiť sa domov na Slovensko. Kariéru začala na juniorskej pozícii v Deutsche Telekom IT, kde sa postupne vypracovala na produktovú manažérku so zameraním na robotiku a umelú inteligenciu

V súčasnosti pracuje ako ako program manažérka pre EDGE (Enhanced Digital Global Experience) v spoločnosti Takeda Pharmaceuticals, kde s kolegami vytvárajú aplikácie, ktoré uľahčujú prácu zamestnancom spoločnosti, ako aj lekárom a sestrám priamo v nemocniciach po celom svete, čím pomáhajú pacientom získať lepšiu a dostupnejšiu zdravotnú starostlivosť.


RPA DEVELOPERKA


Karin Vojčíková

Karin vyštudovala Ekonomickú univerzitu a po jej skončení pracovala na pozícii nákupcu v obchodnej firme. Dvere do sveta IT jej otvoril kurz Women Data Academy Aj Ty v IT, ktorý absolvovala počas materskej dovolenky. Naučila sa základy programovacieho jazyka Python, vďaka ktorým získala prácu RPA developerky. Aktuálne pracuje v spoločnosti Telekom, kde sa venuje robotickej automatizácii procesov a pomáha firmám zefektívniť manuálne procesy vývojom robotov v RPA softvéri a v Phytone.


QUALITY ASSURANCE SPECIALIST


Veronika Ficková

Veronika vyštudovala inžinierske štúdium na Slovenskej Technickej Univerzite, odbor Financie, bankovnícto a investovanie. Ešte počas štúdií sa vďaka programu Erazmus dostala na rok do Veľkej Británie, kde absolvovala tiež ročné štúdium na Teeside Univerzite so zameraním na Medzinárodný obchod.

Od roku 2012 pracuje pre spoločnosť SAP Slovensko ako Quality Assurance Specialist, v hovorovej reči povedané: testerka. Jej úlohou je pripravovať testovacie dáta, vytvárať, programovať a vykonávať automatizované testy v Javascripte.