fbpx

Program 2021


Ako to vyzeralo v roku 2021?

Program bol vysielaný naživo z nášho Girl’s Day štúdia, dopĺňaný krátkymi videami, interaktívnymi vstupmi, diskusiou a tiež možnosťou vyhrať zaujímavé ceny.

Stredoškoláčky sa dozvedeli množstvo informácií z pozadia IT firiem, aj osobné skúsenosti žien a dievčat, ktoré už v IT pracujú alebo ho študujú.


10:00


BLOK 1: Prečo by si mala rozumieť technológiám?

Naživo z Girl's Day štúdia

Lucia Štellerová a Marek Galiński budú spoločne diskutovať, prečo by dnešná stredoškoláčka mala uvažovať nad IT, kde všade dnes IT potrebujeme a čo si pod tým IT vlastne predstaviť?


Lucia Štellerová

Lucia má medzinárodné skúsenosti z oblasti IT headhuntingu a zároveň detailný prehľad o tom, ako IT svet, firmy a ľudia v ňom fungujú. Po desiatich rokoch v Londýne, kde absolvovala IT kurzy pre Windows Networks MCSE a pracovala pre medzinárodné IT recruitment firmy si založila vlastnú firmu na Slovensku a vyhľadáva IT špecialistov pre medzinárodné firmy s rôznym zameraním. Lucia stretáva skvelé a úspešné ženy v IT a ako členka boardu pomáha Aj Ty v IT motivovať dievčatá skutočnými príbehmi žien, ktoré už v IT svete fungujú. Zároveň prináša reálny prehľad IT možností pre ženy a dievčatá.


Marek Galiński

Marek pôsobí ako odborný asistent na Fakulte informatiky a informačných technológií STU, kde sa zameriava najmä na komunikačné architektúry a počítačové siete z pohľadu ich optimalizácie alebo bezpečnosti.

Vyučuje napríklad predmety ako Počítačové a komunikačné siete, Mobilné technológie a aplikácie či Webové publikovanie. Ešte ako študent založil spoločnosť Regex s.r.o., ktorá sa od svojho vzniku v roku 2014 venuje vývoju softvérových riešení na mieru. Je fanúšikom otvorených technológií a otvoreného softvéru, a komunitu týchto ľudí sa snaží rozvíjať pomocou každoročnej konferencie Bratislava OpenCamp, ktorú spoluzakladal. Od roku 2019 je súčasťou výskumného tímu 3 fakúlt STU (SjF, FIIT, SvF) pracujúceho na projekte autonómneho vozidla.


10:45


BLOK 2: Keď ťa neúspech nakopne

5 príbehov, 5 odborníkov

Päť príbehov piatich odborníkov a odborníčok z IT, ktorí nás presvedčia, že nikto nie je dokonalý! Dôležité je z chýb sa poučiť a nikdy sa nevzdať!


Viktória Franc

Viktória pracuje vo firme ESET, kde sa už takmer šesť rokov venuje dátovej a biznis analýze. V rámci projektu dátová kvalita zabezpečuje spoľahlivosť, dostupnosť a aktuálnosť licenčných dát, aby sa mohli čo najlepšie využiť, okrem iného aj na rozhodovanie. Jednoducho povedané, snaží sa dosiahnuť, aby ľudia dátam rozumeli a mohli im veriť. Okrem práce ju napĺňa aj zapájanie sa do iniciatív a projektov, ktoré podporujú ženy a dievčatá (nielen) v IT a odstraňujú bariéry, s ktorými sa v pracovnom svete stretávajú.


Dávid Bystrický

Dávid je profesionálny tréner, mentor a kouč. Má skúsenosti z manažmentu a vedenia ľudí a projektov, ale pre nás dôležitejšie je, že ho celý život fascinuje skúmanie ľudskej povahy a správania. Nie je ako bežní dospelí – stále sa hrá a svet je jeho veľkým ihriskom. Stále riskuje, stále verí, že sú veci, čo majú zmysel. Stále sa nebojí stratiť všetko, aby išiel za tým, v čo verí. Ak chcete vedieť viac, sledujte ho počas Girl´s Day, odpovie vám úprimne a nebude nič riešiť.


Katarína Mádelová

Katka sa celý život točí okolo filozofie, kultúry a IT a zažíva rôzne kombinácie týchto svetov. Po nadšenom štúdiu Kulturológie na Filozofickej fakulte UK pracovala ako kultúrna a divadelná manažérka, neskôr ako editorka portálu o kultúre v Bratislave aj ako support a manažérka predaja vstupeniek na kultúrne podujatia.
Absolvovaním Aj Ty v IT Women Tester Academy sa oficiálne prehupla do IT oblasti a už rok a pol pracuje ako technologická testerka v Tatra banke. Výzvy, napredovanie a prekonávanie sú jej denná rutina.


Lucia Čekaňáková

Lucia je dôkazom toho, že aj nováčik sa dokáže uplatniť vo svete IT – ak mu nechýba nadšenie a ochota učiť sa nové veci. Pred piatimi rokmi si našla brigádu v softvérovej spoločnosti SAS Slovakia a dnes v nej pôsobí ako dátová analytička a konzultantka. Na dennej báze pomáha firmám na Slovensku aj v zahraničí nachádzať zmysel v ich dátach a robiť veci efektívnejšie ako doteraz.


Mária Solárová

Mária vyštudovala teoretickú informatiku na bratislavskej Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK. Pracovala v londýnskom aj americkom Googli a po návrate na Slovensko jej učarovali roboty v bratislavskej firme Photoneo. Už niekoľko rokov sa venuje podpore žien v IT. Momentálne si popri práci developerky užíva tiež rodičovskú dovolenku s ročným synom.


11:50


BLOK 3: Spoznaj IT faCOOLty live

Vieš, ako vyzerá informatika na výške, akí profesori tam učia, aká je tam atmosféra alebo koľko dievčat je v ročníku? Spoznaj IT faCOOLty zblízka a spýtaj sa aktuálnych aj skončených študentiek všetko, čo ťa zaujíma v moderovanej diskusii naživo z nášho Girl´s Day štúdia.

Chceš viac info o projekte Spoznaj IT faCOOLty?

Nechaj nám na seba mail:

Zmena programu vyhradená!

Začiatok jednotlivých blokov je orientačný. Medzi jednotlivými blokmi plánujeme 5 min. prestávky