fbpx


Počet voľných miest: 0 z 17

Čas

9:00 - 12:15

ŠTUDUJ IT V SRDCI SLOVENSKA

Osobná účasť

V Banskej Bystrici je fakt krásne. Príď sa k nám zoznámiť so štúdiom učiteľstva informatiky a aplikovanej informatiky. Predstavíme Ti najnovšie didaktické pomôcky na vyučovanie informatiky a budeš si môcť vyskúšať viacero robotíkov a robotických hračiek naživo.  Ukážeme Ti naše laboratóriá a aplikácie, ktoré vytvorili študenti v rámci výučby počítačovej grafiky, počítačového videnia, rozpoznávania obrazu, programovania, robotiky, virtuálnej reality a umelej inteligencie. Budeš môcť zažiť na vlastnej koži vnorenie sa do rôznych prostredí virtuálnej reality.

Tešíme sa na Teba!

 

Aktivita č. 1: Inovatívne pomôcky na výučbu informatiky
Kvalitná výučba informatiky je v súčasnosti nevyhnutná pre rozvoj algoritmického myslenia žiakov. Z tohto dôvodu sa na katedre venujeme už aj žiakom na ZŠ a SŠ. Na našej katedre organizujeme bezplatný krúžok robotiky a programovania pre žiakov zo ZŠ a pre študentov SŠ sa realizuje krúžok zameraný na mikrokontrolér Arduino a stavbu vlastného Arduino robota Otta. Vyučujúcimi sú študenti učiteľstva informatiky, ako aj študenti aplikovanej informatiky, ktorí vďaka tomuto krúžku získavajú pedagogické skúsenosti a majú si tak možnosť vyskúšať úlohu učiteľa.
V rámci tejto aktivity sa budeš môcť zoznámiť s najnovšími didaktickými pomôckami na vyučovanie informatiky a budeš si môcť vyskúšať viacero robotíkov a robotických hračiek naživo.

Aktivita č. 2: Rôzne uplatnenia odboru aplikovaná informatika
Štúdium informatiky v dnešnej dobe zaručuje isté uplatnenie na trhu práce. Nič nenasvedčuje tomu, že sa to v budúcnosti zmení, práve naopak, IT ľudí budeme potrebovať čoraz viacej. IT firmy v súčasnosti hľadajú väčšinou programátorov, avšak v budúcnosti budeme potrebovať aj ľudí, ktorí sa budú zameriavať na iné oblasti informatiky – počítačové videnie, umelá inteligencia, robotika, neurónové siete, počítačové siete, virtuálna realita a pod.
V rámci tejto aktivity Ti predstavíme možnosti uplatnenia študentov aplikovanej informatiky – zoznámiš sa s našimi laboratóriami a predstavíme Ti aplikácie, ktoré vytvorili naši študenti v rámci výučby počítačovej grafiky, počítačového videnia, rozpoznávania obrazu, programovania, robotiky, virtuálnej reality a umelej inteligencie. Budeš môcť zažiť na vlastnej koži vnorenie sa do rôznych prostredí virtuálnej reality prostredníctvom našich zaujímavých aplikácií.

Program

Nový deň

9:00 - 10:30
Aktivita č. 1
Inovatívne pomôcky na výučbu informatiky
10:45 - 12:15
Aktivita č. 2
Rôzne uplatnenia odboru aplikovaná informatika
Rezervácie na túto udalosť sú zaplnené!
Katedra informatiky FPV UMB v Banskej Bystrici
Katedra informatiky FPV UMB v Banskej Bystrici
http://www.fpv.umb.sk/katedry/katedra-informatiky/

Katedra infomatiky FPV UMB

Tajovského 40, Banská Bystrica, Slovensko