Počet voľných miest: 0 z 0

Čas

8:30 - 12:00

Kariéra v IT? Zachráňte svet s DITEC! ;-)

Osobná účasť

ZRUŠENÉ PRE COVID

Milé dievčatá,

rok 2020 je ako žiadny iný, ktorý sme poznali doteraz. Mikroskopický vírus nás na dlhé mesiace zavrel doma a zistili sme, ako veľmi zraniteľný je náš spôsob života. Ukázalo sa, že ani verneovské „dva roky prázdnin“ nemusia byť až také cool.

Kým kolegovia zdravotníci liečia chorých a hľadajú liek, informačné technológie sa nám zatiaľ starajú o kvalitu života. Aj keď sme celú jar boli zatvorení, denne sme mohli byť v kontakte s kýmkoľvek – kamoškami, spolužiakmi, babičkou, dokonca aj s učiteľmi … Veci, čo sme predtým museli riešiť týždne, dnes často vybavíme za pár minút cez mobil. Kvôli IT.

Ako to však celé funguje, kde sa to varí? Ako vyzerá bežný pracovný deň „ajtíčkara“? Ak vás to zaujíma, poďte sa pozrieť k nám do DITEC. Naši kolegovia a kolegyne vám ukážu, aký fascinujúci môže byť svet informačných technológií.

Tešíme sa na vás!

 

O spoločnosti DITEC:

DITEC, a.s. pôsobí na trhu informačných technológií od roku 1992. Za ten čas sme sa vypracovali na pozíciu jedného z najvýznamnejších dodávateľov a integrátorov IT na Slovensku.

Program

Nový deň

8:30 - 9:00
Príchod do sídla spoločnosti DITEC
Plynárenská 7/C, Bratislava
9:00 - 9:15
Ženy a informačné technológie
O tom, aké je to byť ženou v oblasti IT, a prečo sú ženy v tomto sektore také dôležité, bude rozprávať obchodná riaditeľka DITEC Anna Záhorčáková - najvyššie postavená žena v spoločnosti a jedna z najvyššie postavených žien v slovenskom IT.
9:15 - 9:30
Aká je budúcnosť a potenciál v slovenskom IT?
Pavol Frič, riaditeľ pre stratégiu a rozvoj, s nami bude debatovať o fungovaní slovenského biznisu s informačnými technológiami. Bude zo Slovenska druhé Silicon Valley?
9:30 - 10:00
Kde vznikajú programy a appky?
IT nie sú len nuly a jednotky. V akých podmienkach sa rodia IT projekty na Slovensku? Kam každé ráno chodia do práce analytici či vývojári? Naozaj sú v kanceláriách programátorov len zväzky káblov a zvyšky od pizze ako vo filmoch? Naši kolegovia sa s vami radi podelia s tým, v akej atmosfére pracujú, ale aj relaxujú.
10:00 - 12:00
IT proti korone
Poďme zachraňovať svet! Ukážeme si, ako prebieha práca v IT. S pomocou našich kolegýň a kolegov navrhneme a virtuálne zrealizujeme projekt, ktorý pomôže ľudstvu napríklad aj lepšie zvládnuť ťažkosti s pandémiou. Jediným limitom je naša fantázia. Pomôžu nám aj roboty?
12:00 -
Vyhodnotenie projektu a rozlúčka
Rezervácie na túto udalosť sú zaplnené!

DITEC

Plynárenská 7/C, Bratislava, 021 09, Slovensko